Bonnie's Birthday Song

by Serdar Ateşer/Bonnie Prince Billy

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

about

Bonnie Prince Billy'i tanımazdım. Sevgili dostum Cüneyt Cebenoyan hararetle ondan söz edinceye kadar. Denk gelmiş, tam da Cüneyt'in doğumgününde İstanbul'da konser vermiş.(Eğer daha sonra yine geldiyse bilemem ama tek bir kere geldiyse,o gece Babylon'daydım ben de. Salon konserin yarısında neredeyse boşaldı.Böylece, nefis finalini de biz bir kaç yarım düzine insan rahat rahat eğlenerek dinledik ) Kuliste ,Bonnie kendi bestesi alternatif bir doğumgünü şarkısını ekibiyle söylemiş,Cüneyt de ceptelefonuyla kaydetmiş :

(www.youtube.com/watch?v=_EvEvoLhTk4&feature=share)

Parçanın münasip yeni bir videosunu Bonnie'nin 15 Ocak'taki doğumgününe yetiştirmemizi rica ettiği müzisyenlerden biriydim ben de...

Önce,gitar,klavye vb. biraz debelendikten sonra...Bonnie'nin tarzı hafif kırık birşey yapmayı düşündüm.30 küsur senedir paslanıp-demlenen, soundu bozulmasın diye de itinayla tellerini değiştirmediğim, 2 teli ezelden beri kopuk 'Harmony' marka banjomu aldım,çekimi yaptım ve yolladım. Sonra da üzerine, Erkan Oğur'un deyimiyle, 'nefsime hakim olamayıp' birşeyler daha çaldım,peşpeşe ,fazla düşünmeden...Bu o kayıt.

Umarım, diğer sevgili müzisyen arkadaşlarımın, Cüneyt'le dostlarının ve benim naçizane yorumlarımıza ( Youtube linkleri aşağıda ) yenileri ilave olur,iş büyür ve artık (şahsen benim için ta en başından beri!) bay gelen bildik 'heppi börsdey' şarkısından ömrümüzün geri kalan kısmında kurtuluruz.

lyrics

It's someone's birthday, someone's birthday
Do you know who's it is?
It's (Bonnie's) birthday,(Bonnie's) birthday
So,please blow him a kiss

credits

tags

license

all rights reserved

about

Serdar Ateşer & Grup Başkanvekilleri Ayvalık, Turkey

contact / help

Contact Serdar Ateşer & Grup Başkanvekilleri

Streaming and
Download help